Partizan gazi, Voša se iščupala
09.03.2011. - 21:33

Partizan dao četiri komada Hajduku, Vojvodina jedva protiv BSK-a, imala dva penala, dala gol iz drugog. Borac prekinuo šestomesečni post, Rad siguran, pobeda OFK Beograda.

Partizan gazi ka četvrtoj uzastopnoj tituli prvaka Srbije. Iako je tek počeo prolećni deo prvenstva, "Parni valjak" deluje vrlo sigurno i dva gostovanja u Vojvodini prošao je bez problema.

U 17. kolu JSL, Partizan je zabeležio ubedljiv trijumf u Kuli - 4:0 (1:0). Strelci Prins Tejgo u 8, Nemanje Tomić u 58, Radosav Petrović u 67. minutu iz penala i Marko Ščepović u 87. minutu.

Pred oko 3.000 gledalaca u Kuli, po sunčanom i prohladnom vremenu, Partizan je odigrao koliko je trebalo.

Hajduk je odigrao koliko je mogao, u prvom poluvremenu je pružao otpor, ali u nastavku su crno-beli dodali gas, Kuljani su "pali" i nije bilo ni trunke dileme ko će na kraju podići ruke u vazduh u znak radosti.

Prins Tejgo je ponovo dao gol. Njegov treći u dve prvenstvene utakmice u crno-belom dresu. Već je zaslužio i pesmu Grobara skovanu u Inđiji: "Tejgooo, daj gol, ole, ole, ole, ole".

Radosav Petrović je u 8. minutu šutirao sa velike udaljenosti, lopta je pogodila Kovačevića i odbila se u visokom luku, a Prins Tejgo je, okrenut leđima, glavom prebacio golmana Braća.

Pre toga, Partizan je pripretio preko Dominika Adije, čiji je udarac odbranio Brać, a i Hajduk je imao jednu priliku, kada je Komazec okrenuo Stefana Savića, ali je potom šutirao preko gola.

U 1. minutu povredio se Aleksandar Lazevski, a trener crno-belih Aleksandar Stanojević je bio prinuđen da ga zameni i na njegovu poziciju poslao je Marka Jovanovića.

Uprkos vođstvu Partizana, Hajduk nije bio u podređenom položaju protiv favorita u prvom poluvremenu. Ponovili su Kuljani dobru partiju od pre nekoliko dana na gostovanju Slobodi u Lučanima.

Od datog gola Partizan je stao, a Kuljani su nekoliko puta zapretili iz daljine, preko Komazeca i Boškovića. Aleksandar Stanojević se prilično nervirao na svoje igrače, a posebno na Stefana Babovića i Aleksandra Miljkovića, jer je domaćin sve napade organizovao po strani koju njih dvojica pokrivaju.

Posle pola sata igre, crno-beli su ponovo preuzeli loptu, ali osim dva pokušaja Adije ništa značanije nisu uspeli da urade.

U nastavku meča, potpuno druga slika na terenu. Partizan je potpuno dominirao, a mlada ekipa hajduka nije mogla da se nosi sa tim pritiskom.

Najpre je Tejgo morao bolje da reaguje na odličan centaršut Aleksandra Miljkovića, a u 58. minutu 2:0 za crno-bele. Iliev, koji je u drugom poluvremenu ušao umesto Adije, odlično je centrirao sa desne strane, a Nemanja Tomić iz voleja šalje loptu u gol.

U 67. minutu sve je odlučeno (ako je uopšte bilo i dileme). Posle igranja rukom jednog igrača Hajduka, Radosav Petrović je snažno i precizno izveo penal. Visokih 3:0 za crno-bele.

Marko Šćepović, koji je zamenio upravo Tejga, postigao je četvrti gol za Partizan, lobom u 87. minutu. A moglo je da bude još golova u mreži Hajduka.

.....................................

Stanojević: Previsoka pobeda

Strateg crno-belih priznao da njegov tim do postizanja drugog gola nije briljirao. Kuljani pružili maksimum bez trenera Bekvalca i osmorice igrača koje je "pokosio" virus.

Partizanova utakmica u Kuli imala je sličan scenario kao prethodna u Inđiji, a isti epilog.

Crno-beli su u ranoj fazi došli do vođstva i onda stali. Fudbaleri Hajduka su čak nekoliko puta zapretili izjednačenjem...

Međutim, kada je šampion u drugom poluvremenu stigao do 2:0, ostalo je bilo samo rutina.

"Naravno da sam zadovoljan rezultatom, iako mislim da je malo previsok", ocenio je trener Partizana Aleksandar Stanojević.

Tokom prvih 45 minuta Stanojević je često kritikovao svoje igrače.

"U prvom poluvremenu nam je ritam bio spor, nedostajalo nam je žustrine u završnici. Imali smo dosta problema, jer smo u uvodnim minutima ostali bez povređenog Lazevskog. Imali smo posed lopte, ali nismo ugrožavali protivnika, koji nas jeste ugrožavao. Posle drugog gola smo potpuno preuzeli kontrolu", zaključio je Stanojević.

Aleksandar Lazevski je povređen u sudaru sa protivničkim igračem već u prvom minutu. Ubrzo je i zamenjen. Odmah je prevezen u Vrbas na snimanje, gde se pokazalo da, iako je bolna, povreda lista nije ozbiljna.

Mnogo više kadrovskih problema u sredu su imali domaćini. Osim šefa struke Dragoljuba Bekvalca, zbog bolesti na terenu nije bilo osmorice prvotimaca. Ekipu je sa klupe vodio trener Saša Milanović.

"Ovaj tim nije isti sa i bez Bekvalca. Pogodio nas je virus, pa šef nije mogao da bude ovde, a ja sam došao direktno iz kreveta", počeo je Milanović.

"Iako smo se potajno nadali, znali smo da ćemo Partizanu biti samo sparing partner. Brojni izostanci naših igrača ne umanjuju njihovu pobedu".

Šampion u subotu dočekuje OFK Beograd u okviru 18. kola, dok Hajduk gostuje u Inđiji.