Četvorka srušila Kulu
09.03.2011. - 21:37

Fudbaleri Partizana nastavili su dominaciju u Jelen Superligi Srbije. Crno-beli su u 17. kolu domaćeg šampionata savladali ubedljivo Hajduk u Kuli rezultatom 4:0.

Nije igrao tim iz Humske sjajno u prvih 45 minuta igre, a i Kuljani su sve do 30. minuta pokušavali da pariraju šampionu napadačkom igrom. Crno-beli su do gola došli majstorijom Princa Tejga. Napadač iz Gane je sjajno iskoristio loptu odbijenu posle udarca Radosava Petrovića, koja je dobila luk, a špic crno-belih je, iako okrenut leđima ka golu, uspeo da je zahvati glavom i prosledi u mrežu. Domaći su uspeli nekoliko puta da zaprete udarcima sa distance, ali je Vladimir Stojković bio siguran na golu lidera srpskog šampionata.

Malo je nedostajalo da "parni valjak" ima i ubedljiviju prednost, međutim, Dominik Adija nije iskoristio nekoliko poluprilika. U prvom poluvremenu viđen je i dobro izveden slobodan udarac Zvonimira Vukića, međutim, lopta je završila iznad prečke Bojana Brača.

Ostavio je u drugom poluvremenu Stanojević na klupi Adiju, koga nije hteo gol danas, i u manevar crno-belih ubacio Ivicu Ilieva, prvog strelca JSL sa devet pogodaka. Zaigrali su momci iz Humske dosta bolje u drugih 45 minuta i ubrzo duplirali prednost. Nemanja Tomić je je iskoristio idealan centaršut Aleksandra Miljkovića u 59. minutu i savladao golmana domaćih.

Nije se dugo čekalo na novi pogodak. Nemanja Bošković je neoprezno igrao rukom u svom kaznenom prostoru što nije promaklo danas vrlo dobrom sudiji iz Vranja Danilu Mihajloviću, koji je sasvim opravdano pokazao na penal. Siguran egzekutor sa "bele tačke" bio je Radosav Petrović i Partizan je u 68. minutu poveo sa 3:0.

Crno-beli su premašili svoj prosek od tri pogotka po meču, pošto je Marko Šćepović u 85. minutu izašao pred Brača koji je istrčao ne bi li zatvorio šupljinu u svojoj odbrani, a mladi špic je u maniru rasnih napadača lobovao istrčalog čuvara mreže Kuljana i postigao četvrti gol za Partizan.

Navijači "parnog valjka" su na kraju susreta zajedno sa igračima proslavili pobedu nad Hajdukom.

Hajduk - Partizan 0:4

Stadion: "Hajduk"
Gledalaca: 2.500
Sudija: Danilo Mihajlović (Vranje)
Žuti kartoni: Krstajić, Jovanović.
Strelci: Tejgo 9, Tomić 59, Petrović 68.p, Šćepović 84.

Hajduk: Brač, Pauljević, Kovačević, Đurić, Maksimović (od 84. Perić), Mudreša, Bošković, Kovačević, Kiš (od 61. Mišić), Ćovin (od 65. Kasalica), Komazec.
Partizan: Stojković, Miljković, Savić, Krstajić, Lazevski (od 9. Jovanović), Petrović, Tomić, Babović, Vukić, Tejgo (od 70. Šćepović), Adija (od 46. Iliev).

...........................................

Stanojević: Možda previsoka pobeda, Lazevski teže povređen

Trener Partizana Aleksandar Stanojević priznao je da su njegovi izabranici u pobedi protiv Hajduka u Kuli (4:0) imali dosta problema u prvom poluvremenu zbog povrede Lazevskog na samom početku i sporog ritma, ali da je u nastavku sve došlo na svoje mesto.

- Posle drugog gola u nastavku uspeli smo da kontrolišemo igru. Pobeda je možda previsoka zbog naše partije u prvom poluvremenu - rekao je Stanojević i dodao da će crno-beli možda na duže staze ostati bez Lazevskog. - On je izgleda teže povređen, dobio je udarac u koleno i predstoji mu snimanje.

Pomoćni trener Hajduka Saša Milovanović čestitao je aktuelnom šampionu na pobedi.

- U timu Hajduka nedostajalo je dosta fudbalera zbog bolesti - Fejsa, Jovanović, Žukić, Petrović, Bogić i Živanović. Međutim, to ne umanjuje pobedu Partizana. Mi ćemo bodove tražiti protiv rivala koji su sličnog kvaliteta kao i mi. Hajduk nije ista ekipa kad je Bekvalac na klupi i kad nije - konstatovao je Milovanović.