Hajduk Kula: Brać, Pauljević, V.Kovačević, Đurić, Maksimović (82' Perić), Mudreša, Bošković, M.Kovačević, Kiš (62' Mišić), Ćovin (67' Kasalica), Komazec

Partizan: Stojković, Miljković, Lazevski (8' Jovanović), Savić, Krstajić, Petrović, Tomić, Babović, Vukić, Tejgo (71' Šćepović), Adija (46' Iliev)

Sudija: Danilo Mihajlović (Vranje)
Gledalaca: 2.500
Žuti kartoni: Krstajić, Jovanović

FK PartizanFudbaleri Partizana zabeležili su novu pobedu u šampionatu Srbije. U meču 17. kola Jelen Superlige lider na tabeli je u Kulu lako izašao na kraj sa Hajdukom odigravši taman onoliko koliko je bilo potrebno da se upišu novi bodovi. Ionako slabi Kuljani, koji su danas bili dodatno oslabljeni i pritom bez bolesnog trenera Bekvalca, za 90 minuta su tek jednom pripretili golanu Stojkoviću, a Partizan je mogao još nekoliko lopti da smesti u mrežu Hajduka.

Već u 5. minutu aktuelni šampion je ima šansu preko Adije, ali njegov šut iskosa sa desetak metara bio je slab i golman Brać je lako uhvatio loptu. Samo tri minuta kasnije čuvar mreže Kuljana je ipak morao da vadi loptu iz mreže. Petrović je uputio udarac ka golu, lopta je pogodila nekog od domaćih igrača i stigla do Tejga koji je udarcem glavom lobovao Braća i doveo crno-bele u vođstvo.

Detalj sa utakmice Hajduk - Partizan

Partizan je sve vreme kontrolisao igru po terenu koji je na početku meča delovao sasvim pristojno, ali je vrlo vrzo razrovan. Ređali su se napadi Beograđana, ali ne i prave šanse. Pokušao je Vukić iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara u 24. minutu, ali je bio neprecizan. Tomić je u 38. minutu oprobao udarac sa oko 25 metara, ali je golman Hajduka bio siguran. Domaćin je jedini put pripretio u 19. minutu kada je Bošković posle solo prodora šutirao iskosa sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla tik iznad prečke.

Ulaskom Ilieva umesto Adije igra Partizana je postala brža i tečnija. odmah su crno-beli mogli da udvostruče prednost, ali Tejgov udarac glavom sa svega 5-6 metara posle centaršuta Miljkovića nije bio precizan. Nastavili su se napadi gostiju i u 58. minutu rešene su dileme oko ishoda kada je Nemanja Tomić efektnim poluvolej udarcem zatresao mrežu.

Nešto manje od 10 minuta igre je prošlo od drugog pogotka, a Partizan je postigao i treći gol. Jovanović je sa leog boka uputio centaršut u kazneni prostor, jedan igrač Hajduka je igrao rukom i sudija Mihajlović je bez razmišljenja dosudio penal. Radosav Petović je bio siguran izvođač iako je Brać pročitao nameru partizanovog reprezentativca.

Tu nije bio kraj goleadi. Rezervista Šćepović je u završnici meča elegantno lobovao Braća sa petnaestak metara za konačnih 0:4. U poslednjem minutu u strelce je opet mogao da se upiše Nemanja Tomić, ali je lopta koju je zahvatio volej udarcem završila preko gola.

..............................

Stanojević: "Dosta problema u prvom poluvremenu"

Trener Partizana Aleksandar Stanojević bio je zadovoljan pobedom svoje ekipe, ali ne i igrom svojih izabranika posebno u prvom delu susreta.

- Naravno da sam zadovoljan rezultat, ali mislim da je rezultat i previsok. U prvom poluvremenu imali smo dosta problema, već posle par minuta ostali smo bez Lazevskog i naše leve strane. Imali smo posed ali nismo ugrožavali protivnika, ali smo kasnije uspostavili kontrolu igre i završili smo utakmicu na najbolji mogući način, izjavio je Stanojević.