Partizan ubedljiv u Kuli
09.03.2011. - 20:50
Jelen Superliga, 17. kolo

D. Nikolić

Fudbaleri Partizana nastavili su sa pobedama u prvenstvu Srbije savladavši u Kuli ekipu Hajduka sa 4:0, a uspešna je bila i Vojvodina koja je tek u 87. minutu obezbedila trijumf od 2:1 nad BSK-om. Crvena zvezda od 18 časova igra sa Inđijom pred svojom publikom, a trenutno za crno-belima zaostaje osam bodova.

Crno-beli su nastavak svoje odbrane šampionske titule počeli pobedom od 3:1 u Inđiji tokom vikenda, a drugo uzastopno gostovanje u prvenstvu sasvim dobro su odradili u Kuli gde se na tribinama stadiona okupilo oko 2.000 gledalaca.

Aleksandar Stanojević je odlučio da startnu postavu Partizana čine Stojković, Miljković, Lazevski, Savić, Krstajić, Petrović, Tomić, Babović, Vukić, Tejgo i Adijia, a na klupi Kuljana zbog bolesti nije bilo Dragoljuba Bekvalca.

Nije se dugo čekalo da favorit opravda tu ulogu: već u osmom minutu Prins Tejgo je doveo crno-bele u vođstvo, poslavši loptu glavom u mrežu nakon što se ona odbila od jednog defanzivca domaćih posle udarca Radosava Petrovića sa više od 30 metara.

Prečka je potom bila u centru pažnje u Kuli, jer je najpre nju "očešala" lopta kada je Kovačević pokušao da sa dvadesetak metara donese izjednačenje, a onda je u 23. minutu Vukić tik iznad okvira gola poslao "bubamaru" iz slobodnog udarca sa više od 25 metara udaljenosti.

Prvo poluvreme privedeno je kraju u nešto mirnijem ritmu jer je Hajduk krenuo otvorenije ka golu protivnika, pa su tako ostale ubeležene šanse Petrovića i Tomića sa jedne, Komazeca sa druge strane, ali ne i promena rezultata. Njih je bilo u nastavku.

Tejgo je i na početku drugog dela meča imao šansu, a centaršut Miljkovića sa desne strane nije uspeo da iskoristi da glavom ponovo pošalje loptu u mrežu domaćih. U međuvremenu, Adija je mesto u napadu Partizana ustupio Ivici Ilievu, što je bila druga promena u taboru crno-belih jer je već u sedmom minutu povređenog Lazevskog odmenio Jovanović.

Upravo su se rezervisti pokazali u drugom delu meča: Iliev bio asistent u 58. minutu, dodavši sa desne strane loptu Nemanji Tomiću koji je volej udarcem poslao loptu iza leđa golmana Braća. Deset minuta kasnije rezultat je glasio 0:3, ne i na semaforu - jer njega na stadionu u Kuli nema, a sve posle centaršuta Jovanovića, igranja rukom jednog od odbrambenih igrača Hajduka, te sigurno izvedenog jedanaesterca od strane Radosava Petrovića. Na 4:0 za Partizan povisio je još jedan fudbaler koji je ušao u igru sa klupe za rezervne igrače, Marko Šćepović koji šest minuta pre kraja pokazao da nije slučajno zamenio Tejga, jer je na lep način sa 15-ak metara lobovao golmana i defanzivca Hajduka.

Vojvodina je, sa druge strane, posle pobede u Jagodini od 2:1 trku za "večitima" nastavila protiv BSK-a koji je u subotu odigrao 0:0 sa Spartakom. Da nisu naivan rival gosti su pokazali i u Novom Sadu gde su u 11. minutu poveli preko Kajevića, ali je samo tri minuta kasnije Oumaru poravnao rezultat.

Mogao je Oumaru da pred kraj poluvremena dovede "Vošu" u vođstvo, no njegov jedanaesterac odbranio je golman Boračanaca Kovačević, pa je tek tri minuta pre kraja utakmice novosadski superligaš obezbedio trijumf i to zahvaljujući golu Aleksandra Kataija iz jedanaesteraca, koji je dosuđen posle prekršaja nad Nikolom Lazetićem u kaznenom prostoru BSK-a.

I OFK Beograd je do minimalne pobede nad Slobodom došao pogotkom Trivunovića sa "bele tačke", Rad je uz prelep pogodak Stanojevića sa dvadesetak metara a potom i Jovanovića u završnici savladao Metalac sa 2:0, a Borac je bez ikakvih problema napunio mrežu Čukaričkog koji je posle poraza od 3:0 u Čačku i dalje prikovan na dno tabele sa samo četiri osvojena boda.

Bez pogodaka su okončani mečevi Spartaka i Javora odnosno Smedereva i Jagodine.

Sreda:

Hajduk Kula - Partizan 0:4 (0:1)

(Tejgo 8, Tomić 58, Petrović 68p, Šćepović 84)

Crvena zvezda - Inđija 3:1

(Ninkov 37, Koroman 54, Vešović 90 - Jakšić 74)

Tabela: Partizan 46, Crvena zvezda 41, Vojvodina 38, Rad 34, Sloboda Point Sevojno 24, Spartak 23, Javor 23, OFK Beograd 22, Smederevo 21, Jagodina 21, BSK 18, Borac 17, Inđija 13, Metalac 12, Hajduk 9, Čukarički 4

................................

Teže povređen Aleksandar Lazevski

Stanojević: Nisam zadovoljan prvim poluvremenom

M. Grujić

Trener Partizana Aleksandar Stanojević priznao je da rezultat u Kuli ne oslikava realno stanje na terenu nakon ubedljive pobede nad Hajdukom od 4:0.

Crno-beli su posle prvih 45 minuta vodili sa 1:0 nakon sjajne reakcije Prinsa Tejga.

"Posle drugog gola smo potpuno počeli da kontrolišemo igru. Rezultat je možda previsok zbog našeg bledog izdanja u prvom poluvremenu", rekao je Stanojević.

Strateg crno-belih otkrio je da će i Partizan verovatno na duže vreme ostati bez Aleksandra Lazevskog.

"On je izgleda zadobio težu povredu nakon udarca u koleno, predstoji mu snimanje", rekao je Stanojević.

Pomoćni trener Hajduka Saša Milovanović mogao je samo da čestita rivalu.

"Nedostajalo nam je mnogo fudbalera, kao i trener Dragoljub Bekvalac, nismo ista ekipa sa njim na klupi i bez njega. Ipak, to ne umanjuje pobedu Partizana", rekao je Milovanović.