Rutinska pobeda prvaka u Kuli
10.03.2011. - 00:02

Hajduk –Partizan 0:4 (0:1). – Tagoe opet strelac. – Rana povreda Lazevskog nije omela Beograđane

Kula – Partizan je protutnjao Kulom, savladavši Hajduk sa 4:0. Goste nije omela ni rana povreda Aleksandra Lazevskog u trećem minutu jer ga je više nego uspešno zamenio Marko Jovanović iako doduše to nije njegova prava pozicija. Trener Partizana nije mogao da pretpostavi ovakav maler pa je na tribine poslao Vojislava Stankovića, izrazitog levaka.

Partizan je poveo već u 8. minutu. Nakon udarca Petrovića sa ivice šesnaesterca i neodlučnosti domaće odbrane Princ Tagoe je bio najprisebniji matiravši nemoćnog Bojana Braća. Hajduk je dve kakve takve prilike imao u prvoj polovini prvog poluvremena i to preko Boškovića i Komazeca.

U drugom delu utakmice razgoropađeni Partizan je diktirao svoj tempo i već u 58. minutu nakon centaršuta Ilieva sa desne strane Đurić je pokušao da izblokira udarac Nemanje Tomića, međutim šut je bio jak, pa je golman Hajduka ponovo prevaren lob-udarcem. Deset minuta kasnije nakon centaršuta Jovanovića s leve strane lopta je prvo pogodila Pauljevića u ruku nakon čega je arbitar Danilo Mihajlović iz Vranja opravdano pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Petrović.

U samom finišu, kada su domaći igrači ostali bez snage i pošto je trener gostiju izvršio još dve izmene na scenu stupa mladi Marko Šćepović. Odbrana Kuljana, pre svih golman Brać i štoper Mudreša, pokazala je neodlučnost, brzo je reagovao Šćepović, usledio je lob lopta je prvo pogodila prečku, a zatim se odbila u nebranjenu mrežu.

Pored ubedljive pobede beogradskog tima treba pohvaliti domaćina koji je učinio sve da uslovi za igru budu dobri, a stadion u Kuli je ovog puta ličio na pravo fudbalsko igralište jer je u adaptaciju travnatog terena uloženo puno.

Stadion: Hajduka u Kuli. Gledalaca 3.000. Sudija: Danilo Mihajlović (Vranje). Strelci 0:1 Tagoe u 8, 0:2 Tomić u 58, 0:3, Petrović u 68 (iz jedanaesterca) 0:4 Šćepović u 84. minut. Žuti kartoni: Krstajić, Jovanović (Partizan).

HAJDUK: Brać 5, Pauljević 5,5, Kovačević 6, Đurić 6, Maksimović 6 (od 80. Perić –), Mudreša 5,5, Bošković 5,5, Kovačević 5, Kiš 5 (od 62. Mišić 5,5), Đovin 5 (od 69. Kasalica 5,5), Komazec 6.

PARTIZAN: Stojković -, Miljković 8, Lazevski – (od 7. Jovanović 7), Savić 7, Krstajić 7, Petrović 7, Tomić 7,5, Babović 7, Vukić 7, Tagoe 7 (od 70. Šćepović 7, Adija 6,5 (od 46. Ilijev 7).

Igrač utakmice: Nemanja Tomić