Empoli pobednik turnira u Peruđi
07.01.2008. - 16:51

Kadeti Empolija pobednici su 3. Memorijala "Renato Curi" u Peruđi, pošto su u finalnom meču na istoimenom stadionu pobedili vršnjake iz Partizana sa 4:2 (2:1). Golove za Partizan postigli su: Šćepović u 36 minutu i Ljajić u 67 minutu (iz penala) Fudbaleri Empolija vrlo rano (3 i 8 minut - 1:0 i 2:0) iskoristili su okolnost da je danas trener kadeta crno-belih Trbojević bio prinuđen da izvede na teren tim bez nekoliko standardnih prvotimaca, pa se tako i desilo da, sticajem okolnosti, vezni igrači igraju štopere i bekove, čime je najjači deo tima (veza) bio poprilično oslabljen. Neka zvuči kao opravdanje, ali današnji tim Partizana, koji je istrčao na teren stadiona Renato Kuri u Peruđi, bio je bez šestorice standardnih koji počinju među prvih jedanaest. Naime, sa ekipom nisu bili Roksa, Gavrilović, Trajković, Ostojić, Konjević i Savić (na klupi za rezerve sedeli su samo rezervni golman U. Miljković i Adamović), a da nesreća bude kompletna, kod rezultata 3:2 za Empoli, Miljković i Šćepović su promašili više nego povoljne šanse za izjednačenje, da bi odmah posle toga primili i četvrti gol. Po rečima trenera Trbojevića, Empoli ima najbolju školu za mlađe kategorije u Italiji, nešto slično Partizanu u Srbiji, pa i ne čudi što su osvojili turnir. Radi se o odličnoj ekipi i treba im sportski čestitati na prvom mestu, koje su sasvim zasluženo osvojili, ali i našim klincima, jer su u ovom trenutku i datim okolnostima pružili maksimum. I na kraju, treba napomenuti, da je "mali majstor" iz Novog Pazara Adem Ljajić, osvojio srca svih ljubitelja fudbala u Italiji i proglašen je za najboljeg igrača turnira, uz najveće komplimente za pružene partije, kako gledalaca, tako i svih fudbalskih stručnjaka. Ako se po jutru dan poznaje, stiže novi Jovetić...