Delegat: Christian KOFOED (DEN)

Strelci: Van Persie 30' (11m), Cleo 52', Walcott 73', Nasri 77'

Arsenal: 21 Fabianski, 3 Sagna (crveni karton 86'), 6 Koscielny, 18 Squillaci, 28 Gibbs (27 Eboue 24'), 17 Song, 15 Denilson, 8 Nasri, 10 Van Persie, 23 Arshavin (Walcott 67'), 29 Chamakh (Bendtner 76').

Partizan: 88 Stojković, 4 Medo, 8 Petrović, 9 Cleo, 10 Moreira (Brašanac 90+2'), 13 Jovanović, 15 Savić, 18 Lazevski, 20 Krstajić (žuti 70'), 22 Ilić Saša, 25 Babović (Davidov 81').

Fudbaleri Partizana već su izgubili sve šanse za plasman u sledeću rundu Lige šampiona, ali su ipak, ma kako to paradoksalno zvučalo, uzdignute glave prošli kroz ovogodišnji ciklus najelitnijeg takmičenja. Iako sa nula bodova na kontu, srpski prvak nijednom nije ponižen u duelima sa višestruko moćnijim i bogatijim evropskim klubovima. Imajući u vidu Partizanove nastupe u Evropi, ali i u domaćem šampionatu u kojem suvereno vlada, put u London na megdan slavnom Arsenalu je svojevrsna nagrada igračima "crno-belih", ali ujedno i iskušenje i ispit, da u susretu sa gigantom pokažu da gajimo realne nade da se uskoro opet nađemo među evropskom elitom.

Dakle, na jednoj strani Partizan, oslobođen takmičarskog motiva, ali željan dokazivanja, a nasuprot srpskom šampionu londonske "topdžije", kojima ovaj meč ipak nosi takmičarski značaj, jer pod određenim okolnostima i oni mogu da ostanu bez plasmana u narednu fazu Lige šampiona.

Pretočen u opis zbivanja na terenu, duel Arsenala i Partizana je tekao na sledeći način:

13` Prvo zanimljivo dešavanje na utakmici - posle perioda igre u kojem je Partizan ostvario apsolutnu ravnotežu na terenu, formacijom 4-5-1 uz pojačanu sredinu i brzo oslobađanje od lopte. Šamak šutira glavom ali je udarac veoma slab i završava iznad gola Vladimira Stojkovića.

16` Gibs se povredio prilikom duela sa Moreirom i uskoro napušta igru.

19` Šut Van Persija pored gola Partizana sa nekoliko metara, posle ubacivanja sa desne strane napada Arsenala.

30` Gol! Ključni momenat u prvom poluvremenu - Van Persi prihvata loptu, Jovanović startuje, tačnije pruža nogu prema lopti ali je ne dodiruje. Nije čak dokačio ni igrača Arsenala, ali Van Persi bukvalno "traži" kontakt, pada sam preko noge Jovanovića a sudija Taljavento svira penal! Možemo slobodno reći - sramna odluka italijanskog arbitra, penal kakav Arsenalu verovatno nikada nije sviran u Premier ligi. Prilika koju Van Persi koristi i dovodi sa penala Arsenal u prednost od 1-0!

38` Prvi šut prema golu Arsenala - Medo Kamara upućuje loptu sa oko 25 metara ali ona završava pored leve stative golmana Fabijanskog.

40` Babović "izbacuje" Klea loptom po desnoj strani napada "crno-belih", Kleo ulazi u protivničkih 16 metara ali odbrana "topdžija" bez problema kroti njegovo ubacivanje lopte u sredinu napada.

44` Krstajić ne uspeva da glavom interveniše u odbrani, promašuje loptu, ali Šamak, na našu sreću, ne uspeva da materijalizuje ovu situaciju. Njegov centaršut po zemlji zaustavlja golman srpskog šampiona Stojković.

Rezime - Partizan je formacijom 4-2-3-1 i pojačanom sredinom terena sasvim otupeo napad domaćih. Navijači Partizana, a nekoliko stotina popularnih "grobara" je i sa "Emirata" bodrilo svoj tim, mogli su da budu sasvim zadovoljni izdanjem Partizana. Nije bilo panike u igri našeg tima, nije bilo ni velikih šansi Arsenala. Smireno i staloženo, "crno-beli" su ostvarili ravnotežu na terenu i prava je šteta što su, praktično ni iz čega (kao u Bragi i Donjecku) primili gol. Ruku na srce, negativnom ishodu je najviše doprinela očajna odluka italijanskog arbitra da pokaže na penal u tom 30. minutu, a ne umeće i premoć slavnog  Arsenala.

48` Nasri šutira iz trka sa 11 metara, ali njegov volej završava preko gola.

52` GOOOOOL! 1-1! Saša Ilić se nalazi na levoj strani napada Partizana, dodaje loptu ka sredini, Moreira je špicom prosleđuje ka Cleu, koji se nalazi na oko 20 metara od gola Arsenala. Cleo gleda položaj Fabijanskog, a onda šutira sa 18 metara. Lopta na putu prema golu dodiruje Košijelnog i završava u mreži, po sredini gola! Zaslužio je Partizan ovaj gol.

53` Nova šansa za Clea - dobija loptu sa desne strane iskosa, ali nema ni snage ni koncentracije da učini nešto više od šuta pored gola.

Nastupajući period igre karakteriše primetna nervoza u igri Arsenala. Vrlo retko uspevaju da dođu do gola Partizana, a naši igrači sredine terena kratkim i preciznim dodavanjima smiruju tempo igre.

71` Van Persi sjajno izvodi slobodan udarac sa ivice šesnaesterca, ali Stojković bravuroznom intervencijom izbija loptu preko prečke u korner.

73` GOL! 2-1 za Arsenal. Loptu ubačenu sa desne strane napada Arsenala Marko Jovanović izbija glavom, ali pravo u noge Volkotu, koji ne okleva i pogađa "malu mrežu". Prvi veći kiks Partizanove odbrane biva kažnjen.

77` GOL! 3-1. Opada koncentracija u igri "crno-belih", fudbaleri domaćih neometano kombinuju ispred kaznenog prostora Partizana i lopta dolazi do usamljenog Nasrija koji udarcem po zemlji postavlja, pokazaće se, konačan rezultat. Rezultat koji je visok, ako se imaju u vidu zbivanja na terenu.

80` Aleksandar Davidov menja Stefana Babovića.

86` Moreira izvrsno asistira Lazevskom u prazan prostor po levoj strani, našeg beka sustiže Sanja i ruši ga nadomak šesnaesterca. Nije to penal, ali je crveni karton za igrača Arsenala i slobodan udarac za Partizan. Petrović silovito šutira, ali odbijenu loptu od strane Fabijanskog Davidov, a zatim i Cleo, ne uspevaju da upute u mrežu.

90` Darko Brašanac menja Almamija Moreiru.

90` Još jedan slobodan udarac za Partizan, ali šut kapitena Krstajića završava u živom zidu "tobdžija".

90+3 Kraj.

Nema tuge ni očaja, Partizan je večeras časno odigrao. Dokaz tome je i pesma Partizanovih "grobara" koja nije prestajala do kraja utakmice - svaki iskreni navijač Partizana je prepoznao u igri našeg tima htenje, borbu i određeni kvalitet, koji ipak nije bio dovoljan za nešto više od časnog poraza.

I to je kraj ovogodišnje Partizanove evropske priče. Poslednja epizoda u serijalu Liga šampiona 2010/11. Epizoda koja nas je naterala da se osećamo ponosnim jer ono što je Partizan prezentovao večeras u Londonu može samo da nam ulije nadu pred neke buduće nastupe u Evropi. Taktički zrelo i disciplinovano, Partizan se bez velikog respekta suprotstavio slavnom Arsenalu. Ipak, na kraju je plaćen danak onome što se zove slaba srpska liga i nedostatak jakih utakmica.

Uvereni da trener Aleksandar Stanojević ima jasnu viziju Partizana u narednom periodu, njemu, stručnom štabu i igračima još jednom čestitamo na učešću u Ligi šampiona, uz realnu nadu da će naredni evropski okršaji značiti i korak dalje na evropskom putu Partizana. Jer, i najteži put počinje prvim korakom.

Partizan se večeras isprsio, pokazao da ima velike rezerve za napredak u igri i iskorak u Evropi, normalno sa par pojačanja i kroz igre u domaćem šampionatu, a sa iskustvom koje je “pokupljeno” ove godine u Ligi šampiona. Ova utakmica je to najbolje pokazala...